Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/neriskuj.cz/includes/menu.inc).

Kdo bude platit příspevek do ČKP?

Nárok na úhradu příspěvku do garančního fondu ČKP vzniká za každý den provozování nepojištěného vozidla. Primárně bude příspěvek vymáhán od vlastníka vozidla, který je uvedený v technickém průkazu a to bez ohledu na to, zda on sám vozidlo skutečně provozuje. ČKP je oprávněna vymáhat tento příspěvek i zpětně a to až k 1. lednu 2009.

V případech, kdy vozidlo je již prodáno jinému vlastníku, má vlastník uvedený v technickém průkazu možnost se tzv. vyvinit a to například tím, že zdokumentuje prodej vozidla platnou kupní smlouvou. To jej sice může zbavit povinnosti platit příspěvek do garančního fondu, ale zároveň se vystavuje riziku pokuty ze strany Odboru dopravně správních agend - prodávající má povinnost odhlásit vozidlo na nového majitele do 10 dnů od data prodeje.

Uhrazení příspěvku Vás nezbavuje povinnosti sjednat povinné ručení. I přes zaplacení příspěvku ČKP stále nebudete pojištěni a nadále se vystavujete sankcím za provoz nepojištěného vozidla.