Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /mnt/data/accounts/t/tonyk/data/www/neriskuj.cz/includes/menu.inc).

Jak postupovat při změně pojišťovny

Změnit pojišťovnu může být velmi snadné, ale i relativně komplikované.

Nejjednodušší je ukončení smlouvy v okamžiku, kdy vozidlo prodáváte. V takovém případě stačí pojišťovně doložit kupní smlouvu. Pro jistotu můžete přidat i kopii velkého technického průkazu, kde je uvedena změna vlastníka (odhláška). K datu změny vlastníka pojišťovna ukončí smlouvu o povinném ručení a zbylé nespotřebované pojistné Vám vrátí.

Poněkud složitější je situace v případě, že si vozidlo hodláte ponechat a pouze chcete mít levnější povinné ručení. V tomto případě si nejprve srovnejte aktuální sazby povinného ručení – například prostřednictvím následující kalkulačky. Pokud je vypočtená výše platby za povinné ručení výrazně nižší, než Vaše stávající pojistné, doporučujeme změnit pojišťovnu.

Ještě před uzavřením nového povinného ručení je vhodné vypovědět stávající smlouvu. Výpověď smlouvy musí být doručena pojišťovně písemně 6 týdnů před koncem pojistného období. V okamžiku, kdy máte starou smlouvu vypovězenou, již nic nebrání sjednat nové a výhodnější povinné ručení. Novou smlouvu můžete uzavřít i online prostřednictvím našeho webu.